MUDr. Vladimir Savčenko

Tvůrce a motor celé firmy.
Motto: "Největší výzvou v životě je objevit, kdo jsi...Druhou největší výzvou je být šťastný s tím, co jsi objevil."

Zdravím všechny, kteří zabloudili na tuto stránku o mně. Jmenuji se Vladimir Savčenko a jsem tvůrcem této firmy. Narodil jsem se v roce 1960 na Ukrajině. V roce 1976 jsem ukončil 10-ti letou střední školu. Poté jsem nastoupil na Doněcký medicinský institut na fakultu pediatrie. Po šesti letech jsem ukončil institut ve specializaci dětský lékař, psychoterapie, sociální a medicínská psychologie. Dva roky jsem pracoval jako dětský lékař a zjistil jsem, že je těžké uzdravit děti, protože žijí v nemocném rodinném prostředí. Rodiče, prarodiče i učitelé ve škole - ti všichni jsou psychologicky negramotní a zdraví nepatří mezi jejich priority. Tím vytvářejí pro děti nezdravé prostředí, zdraví dítěte je pak ovlivněno způsobem života, který vidí kolem sebe. Když dáte okurku do slaného nálevu, brzy bude mít taky slanou chuť. Stejné je to s přístupem ke zdraví u dětí. Tento stav lze změnit tím, že se nejprve vyléčí všichni dospělí v okolí dítěte a v důsledku toho bude i ono zdravé.

   Později jsem odešel pracovat na Katedru psychopatologie a logopedie v Pedagogického institutu ve městě Slavjansk. Zde jsem přednášel, vedl praktické semináře, studenti u mě skládali zkoušky a k tomu jsem prováděl vědeckou práci. V pedagogickém institutu jsem pracoval dva a půl roku. Poté jsem si otevřel soukromou ordinaci, kde jsem praktikoval s klienty psychoterapeutická sezení a hypnózu.

V roce 1990 jsem byl pozván do Rigy v Lotyšsku, kde jsem pracoval jako vedoucí Vědeckého preventivního centra. Zde jsme se zabývali tématem zdravého způsobu života a psychoterapií. V centru jsem prováděl praktické semináře, přednášky a konference.

   Po rozpadu Sovětského svazu jsem byl v roce 1991 pozván na Slovensko, abych zde uskutečnil praktické semináře psychologie komunikace a zdravého způsobu života. Po jejich úspěšném zakončení jsem dostal nabídku pracovat jako lektor a praktický psycholog v Centru pro učitele v Košicích. Po roce práce jsem se osamostatnil a otevřel si vlastní vzdělávací instituci. Přednášel jsem a školil na praktických seminářích na Slovensku, v Česku, Polsku, Německu, Maďarsku, Jugoslávii a v Kanadě.

   V roce 1995 jsem se začal intenzivně zabývat praktickým duchovním životem (Integrální jóga Šrí Auro Bindo) a meditací. Přednášel jsem a prováděl praktické semináře na téma integrální metoda rozšíření vědomí.

   Po 7 letech jsem zjistil, že „duchovní život“ je pro většinu lidí únik z reality, kdy nejsou schopni řešit své mezilidské vztahy a formuje se u nich falešný pocit duchovní výjimečnosti a jejich unikátní neopakovatelnosti. V tu chvíli jsem vystřízlivěl ze svého „duchovního života“ a odešel na rok a půl na služební cestu do deprese. Bylo to plodné depresivní období, díky kterému jsem zjistil, že většina lidí má problémy kvůli své banální psychologické negramotnosti. A lidé duchovně hledající kompenzují svou psychologickou negramotnost, emocionální nezralost a neschopnost řešit problémy ve vztazích iluzemi duchovního života. Dalším poznáním bylo, že duchařina ani ezoterika a náboženství neřeší mezilidské vztahy. Důvod je prostý, apriori to není jejich úkolem.

   Sečteno a podtrženo, normálním i „duchovním“ lidem chybí složka psychologická gramotnost, duševní zdraví a emocionální zralost. A proto jsem pečlivě pozoroval lidské zoo, chování lidí s jejich problémy, reakcemi, problémy v komunikaci a vztazích. Začal jsem pracovat od základu na úplně nové koncepci pojetí mezilidských vztahů. Po dlouhé a pečlivé práci (v první řadě sám na sobě a se svými klienty na přednáškách, seminářích, konzultacích a individuálních trénincích) vznikla úplně nová koncepce pojmu mezilidské vztahy. Je zbavena ezoterických, duchovních a náboženských interpretací, psychologického odpadu a morálních a estetických polopravd. Ve výsledku vzniklo vysoce kvalitní programové zabezpečení pod názvem Psychotechnologie vztahu, který je vhodné pro jakýkoliv biopočítač druhu Homo Sapiens.

Nyní se zabývám propagací a šířením této psychotechnologie prostřednictvím přednášek, seminářů, individuálních konzultací a víkendových tréninků. Jsem autorem 3 knih: Komunikujte jinak, Proč vaše vztahy nefungují a Svět tvých iluzí aneb abeceda mezilidských vztahů.