MINIKURZ ZDRAVÍ a dobrých vztahů

8. díl

Otužování

 Otužování je prastará technika používaná hlavně jako prevence před nemocemi. Při pravidelném otužování ve studené vodě se posiluje imunitní systém, zvyšuje se odolnost proti nachlazení a chřipce. Pokožka je pružnější a omlazuje se. Studená voda po ránu je dobrým energetickým startérem do nového dne.

 Pro spoustu lidí je samotná představa vlézt do studené vody děsivá. Pravidelné otužování dělá člověka disciplinovaným.  Jak je známo:

  • Kola dělají auto
  • Boty dělají člověka
  • Disciplína dělá charakter 
  • A charakter dělá osobnost

 Při pravidelné hydroterapii se vám zvyšuje sebedůvěra, začínáte si sami sebe více vážit za odvahu a disciplinovanost. Otužování zvyšuje odolnost vůči projevu negativních emocí, apatii a depresivním stavům. Po studené vodě doporučuji fyzickou zátěž buď ve formě běhu, nebo posilování. Tak přirozenou cestou zahřejete tělo zevnitř. Pokud provozujete otužování začínáte být vzorem pro svou rodinu a děti. Přirozeným způsobem je tak inspirujete ke zdravému způsobu života.

 Po skončení hydroterapie zůstaňte ještě mokří stát se zavřenýma očima a soustřeďte se na své tělo. Během chvíle s vaším tělem příjemně cukne. Pokud je to možné nechte tělo vyschnout na slunci. Pokud nemáte tuto možnost, utřete se hrubým ručníkem tak aby pokožka zčervenala.

Na videu uvidíte jak se otužuji studenou vodou ze studny hluboké 20 metrů.

Hodně zdaru a odvahy :-)