MUDr. VLADIMIR SAVČENKO

Zkušenosti absolventů

Pred viac ako 5 rokmi mi Dr.SAVČENKO "zachránil" život vďaka jeho kurz Abeceda medziľudských vzťahov. Dlho som si žil bez základného pochopenia toho, čo som sa na kurze naučil. Po čase som si prešiel ďalším kurzom Mini Kurz Zdravia a Dobrých Vzťahov, ktorý ma naštartoval k aktívnemu záujmu o jeho psichotechnológiu, definície, knihy, CD a výučbu, ktorú realizuje. Začal som pracovať denne so svojím telom a zamiloval som si Živú stravu. Študujem jeho definície a aplikujem ich v živote. Vzťah s mojou partnerkou je na vynikajúcej úrovni a každým dňom sa zlepšuje po komunikačnej stránke a hlavne v 9. a 10. položke kvalitného vzťahu. Ako sa Dr.Savčenkovi odvďačiť? Používaním jeho vzácnych doporučení v živote a zdieľaním tejto radosti zo svojím okolím. Nech sa darí priatelia, Danjel.
DanjelMontér a investor

Keď som spoznal MUDr. Vladimíra Savčenka bol som nezamestnaný, dnes som hlavným štátnym radcom.
Mgr. Juraj ŠkrípHlavný štátny radca
Kurz je najskôr výzva, neskôr zábava. Iba kurz však nezmení vo Vašom živote nič. Skúste „sprovoznit“ Voloďove technológie, a budú sa diať veci…
Michal

Od středy jsem se nedotkla pečiva, snědla doma všechno ovoce (nikdy jsem k němu neměla vztah), včera na večeři brambory a teplá zeleninka (mňam). Čaj už nesladím, káva za odměnu. Rodina na mě kouká jako na návštěvu mimozemské civilizace. Včera pilates, jelikož po dvou dnech na karimatce záda v háji. Manžel vytočen několikrát s poznámkou, že z něj dělám debila, ale pomalu se rozkoukává a vypadá to, že novu Ženu rozdýchá. Teď čeká na termín kurzu pro muže (asi proto, aby nemusel shánět překladač do společného manželského jazyka). Dneska navíc konstatoval, že se mu moje „asertivita“ začíná líbit (chacha, kdyby jen věděl, co ho všechno čeká…), takže holky držte se, mně to fakticky baví!
IrenkaMary Kay
Po absolvovaní kurzov Dr. Savčenka, som jeho metódy začal postupne aplikovať do života. Pochopil som silu prítomného okamžiku a teraz je môj život rozmanitejší, pestrejší a zaujímavejší. Spoznávam nové miesta, ľudí a hlavne úžasné krásy prírody.
Erik Fuksa

Po absolvovaní Savčenkových kurzov som si uvedomil v čom sú pre mňa prínosom. Potvrdilo sa mi, že odborné veci prezentované na kurzoch, v bežnom živote fungujú. To, že kurzy nie sú zamerané len na teoretizovanie, ale najmä na praktické cvičenia, je nesmierne cenné. Okrem odborných vecí, sú pre mňa kurzy, popretkávané Voloďovým „divadlom“- s prednáškami, meditáciami a uvoľnenou atmosférou, príjemným zážitkom. Odporúčam to vrele absolvovať každému. V neposlednom rade, som po každom kurze nabitý pozitívnou energiou, ktorá trvá, trvá, … a trvá. Veľká vďaka.
Miroproduktový manažer
Vďaka drsnému, nekompromisnému ale paradoxne zároveň aj veľmi citlivému prístupu MUDr. Savčenka, som mohla na kurze na vlastné oči vidieť a zažiť, ako skoro každý človek (vrátane mňa) sa najprv bránil, klamal sám seba, nemal odvahu pozrieť sa pravde do očí. U všetkých účastníkov kurzu som videla stále tú istú schému – najprv obrana vlastnej osoby, strach z odhalenia, potom uvoľnenie, až nakoniec ostáva skutočný človek, bez masky, bez prázdnych rečí a neskôr aj s novou energiou a chuťou k zmenám. Zažiť toto je skutočný zážitok. Mne osobne sa vďaka kurzu zmenil život k lepšiemu a som za to velmi rada.
Mirkaasistentka

December 2005
Rok 2009

Nepatrime medzi tých, ktorí vzdychajú nad tým, akí boli pekní keď boli mladí, keď sa brali… Túžime byť stále mladší a krajší, aj keď vek sa posúva smerom nahor. Netreba k tomu veľa, stačí sa iba odhodlať, niečo so sebou spraviť: Zdravá strava, pohyb, chuť do života, veľa dobrých ľudí okolo seba. No a v neposlednom rade tiež múdre rady od MUDr. Savčenka. A tu je výsledok: sme spolu ľahší o 50 kg, užší o niekoľko desiatok centimetrov, zdravší a bohatší o príjemné emócie. Ďakujeme.

Erika a Jozef


Savčenko je jeden z najinšpiratívnejších ľudí, akých som stretol v živote, a ťažko si ho niekto, kto ho uvidí, nevšimne. Jeho koncept oslobodenia sa od vplyvov morálky, náboženstva a kultúry a žitia v prítomnosti je skvelý. Samozrejme závisí aj od účastníkov kurzu, čo z toho, čo si vypočujú, aj zrealizujú. Možnosti, ktoré život ponúka, sú všeobecne podstatne väčšie, ako väčšina z nás využíva, a realizácia Savčenkových konceptov je dobrá príležitosť, ako zlepšiť svoj život, posunúť vlastnú kreativitu ďalej a starať sa len o reálne problémy. Je to zmes informácií, po ktorej využití som sa aj sám stal atraktívnejším, a aj atraktívnejším pre druhé pohlavie.
Pavel Polónyiprekladateľ
Seminář Esence mužnosti byl pro mne šok. Zjistil jsem, že ve svém manželství jsem dělal téměř všechno špatně. Najednou mi bylo jasné proč náš vztah ztroskotal. Zjistil jsem, že pro ženu je velmi důležité aby muž byl vůdce smečky (hlava rodiny). Pokud se není schopen udržet na této pozici, vztah skončil a žena s ním podle toho zachází. Dostává se mnohdy do role dalšího dítěte. Dnes už vím, že nás ženy stále testují, zda jsme ti "vůdcové smečky". Dozvěděl jsem se jak s námi ženy manipulují a jak se v takových situacích chovat. Uviděl jsem podrobný obraz partnerské lásky a porozuměl mu. Dostal jsem konkrétní návody co dělat aby se ze mně stal chlap, který rozumí tomu co se ve vztahu děje a má to pod kontrolou. Díky Vlado, můj život se hodně změnil.
Kristian SchwachulaProjektový manažer

Prešla som si mnohými inými kurzami, a poviem vám, že jedine po Voloďových kurzoch je vidieť reálna práca a výsledky, ktoré ľudia na sebe pociťujú. Kým som prišla na jeho kurzy, bála som sa ísť von na ulicu, nakoľko som po pôrode veľmi pribrala, hanbila som sa a nenávidela svoje telo a seba, s manželom sme si nerozumeli a pomaly to vyúsťovalo do rozvodu…, fajčila som, a mala veľmi veľa výhovoriek na to, aby som sa mohla ľutovať a nič nerobiť. Hľadala som cestu ako z toho von, vrážala peniaze do kurzov, ktoré mi okrem krásnych slov nič nepriniesli. Potom, ma jedna známa zobrala na přednášku MUDr. Savčenka. A tam sa to zmenilo. Behom 2 hodín jsem dostala technológiu na zachránenie môjho vzťahu. Dala som ju do praxe a zabrala. Po pokračovaní v jeho kurzoch som začala chudnúť, zdravo sa stravovať, športovať a milovať samu seba, takú aká som. Prestala som fajčiť. Najkrajšie je na tom to, že si všetko užívam tu a teraz, poznávam stavy, o ktorých som pred tým ani netušila. Ďakujem.
Mirkana materskej dovolenke
Prešli 3 roky, čo som sa po prvý krát stretla s ,,technológiou,, Mudr. Savčenka. Za tie tri roky sa môj život úplne zmenil: Stratila sa tá vyčerpaná, ,,šedivým,, stereotypným životom unavená zodpovedná manželka a mama troch detí . Narodila sa Žena, ktorá si váži samu seba, má rada svoje telo a stotožňuje sa so všetkým čo robí. Z jej života sa vytratili zlí ľudia a nuda. Vie, že za všetko, čo sa deje v jej živote je zodpovedná len sama a preto sa učí si ho riadiť a usmerňovať. Jej život začína byť zaujímavou a krásnou hrou. Do jej 20ročného manželského vzťahu sa znovu vrátila zamilovanosť, jej manžel je pre ňu najlepším priateľom, svoje deti sa učí rešpektovať a rozvíjať s nimi kamarátstvo. Je to naozaj náročná mravenčia práca na sebe, ale stojí za to. Vďaka za úžasnú technológiu, ktorá funguje na 100%.
Jana Strihová